Frekvence závlah zahrady

Čerstvě založený trávník z výsevu či travního koberce

Při vzcházení trav nově založeného nebo dosetého porostu zavlažujeme častěji menšími dávkami. Nejčastěji to bývá 3x denně. Travnatou plochu udržujeme takto stále vlhkou.

Dvou a víceletý trávník

Po zapojení travního drnu tráva tolik nevysychá a proto vyřadíme prostřední zalévání a necháme pouze 2x denně. Postupně v třetím roce můžeme ubrat závlahu na jednou denně nebo třeba až na 3x do týdne. Počet zálivek týdně vždy záleží na konkrétním stanovišti.

Trávník během jednoho roku

Na jaře a na podzim není potřeba tak vydatná zálivka jako v létě. Na jaře na řídící jednotce nastavíme sezónní nastavení snížením procent na 80 % až 50 % dle potřeby. Naopak v horkých letních měsících zvyšujeme sezónní nastavení až na 150 % dle potřeby.

Trvalkové a keřové záhony

Výsadby nejsou tak náročné na množství vody jako trávníky, proto je zpravidla nezaléváme každý den, ale raději v delších intervalech a vydatněji, aby rostliny nekořenily pouze ve vrchních vrstvách zeminy. Nikdy by však zemina neměla být blátivá, ale zároveň nesmí nikdy zcela vyschnout. Podobně postupujeme i u vzrostlých stromů, kde je optimální použít zavlažovací vaky, ze kterých voda vykapává průběžně několik hodin a postupně se vsakuje ke kořenům.

Máte zájem o závlahový systém? Zjistěte více informací a kontaktujte profesionály.


Kategorie e-shopu

Doporučené produkty


Staňte se našimi fanoušky na Facebooku

Odebírejte náš Youtube kanál:


Jsme členy profesních organizací:© 2022, OK ZAHRADY s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑