Grafický návrh zahrady pomůže s její budoucí realizací

Máte pocit, že Vaše zahrada, či obecní, nebo městský park potřebují osvěžit? Nebo jste na počátku tvorby úplně nové vysněné zahrady, kde chcete v klidu relaxovat? Obraťte se na naše projektanty, kteří Vás provedou procesem tvorby Vaší nové, či obnovované zahrady od první vize až po finální projekt s osazovacími plány rostlin.

S návrhem získáte rozšířený obytný prostor, kde budete mít chuť trávit svůj volný čas, kam pozvete své přátele nebo kde si budete hrát se svými dětmi. Nechte se pohltit kouzlem zahrady, která Vás potěší, která bude podle Vašich představ, ale zároveň bude funkční a líbivá. Dejte průchod svým snům a mějte krásnou zahradu na celý život.

Služba zahradního projektanta není jen zjednodušení a urychlení realizace zahradnických úprav, ale také Vám poskytne odborný náhled na problematiku představy Vaší zahrady. Podstatné je, že každá zahrada, i ta Vaše, je pro nás individuální, tedy jedinečná.

Chlumec-Kalina-Rozvrzeni-tisku

Při projektování zahrad se řídíme Vaším přáním

Obraťte se na nás a společně domluvíme první nezávaznou návštěvu na Vaší zahradě, kde provedeme terénní průzkum a zdokumentujeme současný stav zahrady. Seznámíte našeho projektanta se svými představami, požadavky a nároky na zahradu, její využívání a údržbu. Projektant je s Vámi ochotně projedná a odborným způsobem poradí. Poté je schopen stanovit cenu návrhu zahrady. Pokud s touto částkou budete souhlasit, projektant s Vámi sepíše objednávku s dohodnutými podmínkami.

3D návrh zahrady pro Vaši dokonalou představu

Získáte reálnou představu o své budoucí zahradě

Návrh zahrady vypracujeme do dohodnutého termínu. První předvedení návrhu probíhá vždy v sídle naší společnosti v Novém Bydžově. Software Sadovnická projekce, ve kterém projekty vypracováváme, umožňuje zobrazení zahrady ve formátu 3D, kde svoji zahradu uvidíte doslova ze všech stran. Ukážeme Vám proměnlivost zahrady v jednotlivých ročních obdobích a letech růstu. Během konzultace můžete kdykoli vznášet své připomínky a změny, které do projektu následně zapracujeme. Na konci této prezentace uhradíte smluvenou cenu projektu.

Co Vám přinese první schůzka v naší firmě?

  • Projekt zahrady a seznam rostlin, který Vám zašleme elektronickou poštou.
  • Vytištěný projekt – získáte papírovou verzi, kterou si doma v klidu prostudujete.
  • Možnost dodatečných úprav na projektu podle Vašeho přání až 1 měsíc od prezentace projektu.

Dokumentace standardně obsahuje:

  • Projekt zahrady a seznam rostlin v tištěné a elektronické podobě.
  • Na přání vyhotovíme také plán automatické závlahy a průvodní zprávu.
  • Celkovou nebo dílčí kalkulaci obdržíte na požádání zdarma.

Orientační cena projektu:

Cena projektu je závislá na požadovaném obsahu. Zda chcete v zahradě závlahový systém, nebo máte zahradu v členitém terénu. Nebo požadujete průvodní a technickou zprávu. Vše probereme společně na první schůzce a vybereme pro Vás ideální formu projektu. 

Návštěvy v kanceláři je nutné domluvit telefonicky předem, kvůli fakultativním výjezdům do terénu.

Kontaktujte nás a společně vytvoříme novou zahradu snů.

Malé projekty (do 400 m2)

–        modelově: předzahrádka, atrium, záhon, střešní zahrada, …

5000 – 20 000 Kč

Střední projekty (400 – 1000 m2)

–        modelově: rodinná zahrada, menší komerční areál nebo veřejný prostor, …

20 000 – 50 000 Kč

Velké projekty (od 1000 m2)

–        modelově: rezidenční zahrada, větší komerční areál nebo veřejný prostor, …
–        cena je kalkulována formou cenové nabídky po návštěvě objektu

Všechny ceny jsou počítány bez DPH. Ceny jsou orientační a finální výše je stanovena projektantem na osobní schůzce po zhodnocení všech faktorů. Ceny jsou kalkulovány včetně staveb a technických prvků, které musí být zahrnuty do projektu.


Pro úplnou představu návrhů zahrad jsme do souborů ke stažení umístili několik ukázek. Stačí jen stáhnout a nainstalovat příslušný program a návod (Prohlížeč projektů). Návod k prohlížení je také k dispozici.

Ukázky projekce

Jedinečnost zahrady tvoří vždy myšlenka, která odlišuje tu Vaši zahradu od ostatních. Zahrada je krajinou uvnitř města. Stejně jako je park důležitý pro město, měla by Vaše zahrada být důležitá pro Vás.

Tvořit zahradu bez projektu, by bylo totiž to samé, jako stavět dům bez projektanta. Tak by se dala shrnout podstata zahradní projekce.

soukrome-zahrady

Jaký typ zahrady si vybrat?

Tento aspekt se odrazí zejména v plánovaných kombinacích dřevin, trvalek, ale i technických prvků, které podle Vašeho přání budou utvářet zahradu formální, moderní, přírodní, nebo venkovskou.

Při tvorbě okrasné zahrady je nejdůležitější správná volba rostlin. Je potřeba vybrat rostliny podle stanovištních a světelných nároků, podle termínu kvetení, barvy květů a plodů, popř. listů. Důležité je vědět, které rostliny se do výsadby nejvíce hodí a jakých rozměrů budou v průběhu let dosahovat. S těmito otázkami Vám nejlépe poradí naši projektanti či promovaní zahradníci.

S projektem získáte nejen návrh zahrady, ale i budoucí tvář svého domova.

Formální zahrada

Architektonická, neboli geometrická zahrada vycházející z tvarosloví domu a pozemku, využívá formy architektury. Tyto trendy přenáší lineární záměr i mimo dům. Architektonické zahrady byly zřizovány již ve starém Egyptě. Vycházelo se z pravoúhlého nebo čtvercového tvaru pozemku a zahrada byla osově nasměrována na obytnou budovu. Stejně jako ve Francouzských a části Italských zahrad.

Moderní zahrada

Ve většině případů vychází z typu formální zahrady, ale na rozdíl od té používá zejména nové technologie, materiály a není svázána žádnými pravidly, které určují osové uspořádání.

Venkovská zahrada

Často zaměňována se zahradou užitkovou, ale nemělo by tomu tak být. I v zahradách našich babiček měla své významné místo okrasná část. Kde se vyskytovaly charakteristické kvetoucí rostliny a ovocné dřeviny.

Přírodní zahrada

Řídí se několika podstatnými pravidly, ale tím nejdůležitějším je použití přírodě podobných druhů dřevin i bylin. Takováto zahrada v člověku vytváří pocit iluze, že je v přírodě.

Tématické zahrady

Zabývají se vždy konkrétními požadavky. Takovými zahradami jsou například terapeutické, výukové, vodní, květinové apod.

Tento výčet typů zahrad Vám může pomoci, kterým směrem se vydat při navrhování právě Vaší zahrady.

Veřejná i krajinná zeleň je nepostradatelnou součástí každé obce i města. Z toho důvodu je dnešním trendem zlepšování kvality veřejných prostranství a krajiny. To lze i prostřednictvím výsadeb v ulicích a parcích apod. Utváření míst každodenního setkávání  je pro nás odpovědností, ale i výzvou.

Všechny úpravy jsou navrhovány s nejvyšší možnou adaptací na krajinný ráz místa. Každou další výsadbou utváříme krajinný obraz sídla. A je důležité vědět, kdy úprava přinese pozitivní změnu a kdy již úmysl přeměny naruší současný stav. Když tvoříme nové vegetační prvky pro obyvatele uvědomujeme si, že ovlivňujeme budoucí vzhled místa na desítky dalších let.

Realizované úpravy veřejné zeleně