Osázení zahrady a výsadbu stromů nechte na profesionálech

Základem každé zahrady jsou rostliny - stromy, keře, záhonové květiny. Proto jsou jednou z nejstěžejnějších částí realizací zahrad právě výsadby. Každá rostlina má své specifické požadavky, ke kterým je nutné při výsadbě přihlížet. Jedná se například o spon při výsadbě, který může zabránit kořenové konkurenci rostlin nebo úpravy vlastnosti půdy, které mohou přispět k lepší propustnosti či ke změně pH. My Vám nabízíme kvalitní odvedení všech výsadeb dodržující potřeby veškerého výsadbového materiálu. Každá rostlina si zaslouží péči, pokud má zvýraznit právě Vaši zahradu. Níže se můžete dovědět podrobnější rozdělení prací týkajících se kompletního zakládání zeleně.

Výsadbě stromů rozumíme

Výsadba stromů

Správné zasazení stromu je nejdůležitější část v celé výsadbě - určuje, zda se vzrostlý strom uchytí a bude žít, či nikoliv. Proces výsadby začíná vždy vykopáním výsadbové jámy, která musí odpovídat stanoveným parametrům stromu. Po aplikaci výchovného řezu je kmen stromu omotán jutou a opatřen ochranou proti okusu. Na kvalitní substrát, kterým vylepšíme dno výsadbové jámy, uložíme kořenový bal stromu. Před zasypáním jámy instalujeme závlahovou sondu. Při výsadbě neustále půdu okolo stromu zhutňujeme. Podle typu vysazované dřeviny nakonec vytvoříme kotvení, ke kterému je nově vysazený strom upevněn popruhy. Je tak zajištěna jeho stabilita. Pečlivou výsadbou stromů vám šetříme peníze - počet rostlin, které se neujmou, je minimální. Objednejte si naše profesionální služby zejména proto, aby s vámi Vaše zahrada vzkvétala.

Založení záhonu probíhá podle projektu

Plochu záhonu vždy musíme upravit nezávisle na ostatní ploše pozemku. To znamená, že po vytyčení tvaru záhonu plochu urovnáme a odplevelíme. Na celou plochu poté rozprostřeme netkanou textilii, kterou ukotvíme k zemi. V případě umístění obrub záhonu netkanou textilii pokládáme pod základ obruby. Takto připravený záhon je připraven k výsadbě. Nepodceňujte osázení zahrady a nechte si poradit od odborníků. Každá rostlina má jiné vlastnosti a my víme, jak je skloubit dohromady.

Na ploše záhonu se uskutečňují téměř všechny výsadby trvalek a keřů. První je tedy rozmístění rostlin podle návrhu zahrady. Poté se rozstřihne textilie a vytvoří se výsadbová jamka. Po zasazení se půda okolo rostliny utlačí a textilie se začistí. Nakonec se rozvrstvuje mulčovací vrstva kůry, kačírku nebo štěrku.

Realizace zahrad Realizace zahrad

Vytvoříme vám výstavní trávník

Založení trávníku je poslední prací na realizaci zahrad. Přímo před výsevem nebo pokládkou travních pásů provedeme jemnou modelaci terénu. Pokud to daná realizace vyžaduje, rozprostřeme na plochu travní substrát a uválcujeme. Nyní je možné provést výsev nebo pokládku travních koberců, máte tak ihned krásný měkký trávník, který byste sami nevypěstovali. 

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 7

Fotka 5

Fotka 13

Máte zájem o odborné osázení zahrady?
Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.© 2021, OK ZAHRADY s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑