Vybudujeme vám okrasné i koupací jezírko, které probudí každou zahradu

Okrasné i koupací jezírko dodá každé zahradě jedinečnou atmosféru. Jezírko obohatí vaši zahradu o optické a zvukové efekty, a tím zpříjemní pobyt i relaxaci na zahradě. Tekoucí voda a vodopády veškeré prožitky ještě umocňují. Není také nad příjemnější pocit, nežli letní osvěžení v přírodním koupacím jezírku bez chemie. Dá se říci, že každý druh jezírka je skutečným přírodním zážitkem.

Dle přání zákazníka jsme schopni zahradní jezírko vybudovat, nebo pouze dodat potřebné komponenty a odborně poradit s montáží fólie, čerpadla, UVC lampy a filtrace.

Koupací jezírka

Používáme přírodní materiály

Při realizaci jezírka používáme zejména pískovcový a říční kámen, ale na přání zákazníka zajistíme jakýkoli dostupný materiál. Naše firma je také přímým dovozcem jednoho z nejkvalitnějších výrobců jezírkových komponent, německé firmy Oase. Nechte si od nás na zahradě vybudovat okrasné nebo koupací jezírko a užívejte si pohodové léto!

Technologie

Pro bezproblémový provoz jezírka je nezbytně nutný správně navržený a nainstalovaný filtrační systém, který zajistí optimální podmínky pro život bakterií. Ty jsou nepostradatelné ke správnému fungování přirozených procesů pod hladinou.

Zatímco u jednodušších jezírek je filtrační systém tvořen pouze čerpadlem, UV lampou a samotným filtrem. U větších a koupacích jezírek, kde je kladen maximální důraz na bezpečnost uživatelů jezírka, dělíme technologii zpravidla do dvou okruhů. U prvního okruhu je v nejhlubším místě jezírka nainstalována spodní výpusť neboli gule, skrze kterou proudí voda do čerpací komory s čerpadlem a následně přes UV lampu do filtrace, která je přizpůsobena každému jezírku na míru. Z filtrace se vyčištěná voda vrací zpět do jezírka. UV lampa s vhodnou filtrací se postarají o to, aby Vaše jezírko bylo křišťálově čisté i v průběhu horkého léta. U druhého okruhu je ve stěně nainstalován skimmer s čerpadlem. Skimmer je hladinový sběrač sloužící k čištění vody od plovoucích mechanických nečistot. Jezírková voda je ze skimmeru odváděna zpět do pobřežní zóny jezírka, kde se pomocí perforované hadice přirozeně vrací do jezírka přes štěrk a kořeny vodních rostlin, nebo napájí vodní prvek, který dynamicky obohatí Vaše jezírko. Celé jezírko vždy osazujeme vodními a bahenními rostlinami nejen z estetických důvodů, ale i s důvodu odběru dusíku a fosforu. Kompletní systém je izolovaný uzavřený okruh bez nutnosti častého doplňování vody z okolních zdrojů. Pro izolace našich jezírek používáme pouze kvalitní PVC nebo EPDM (kaučukovou) fólii. Čištění filtračního systému provádíme dle potřeby. V závislosti na teplotě vody a počtu ryb cca 1x za měsíc.

Na zimu snižujeme vodní hladinu cca o 20 cm pod spodní hranu skimmeru. Skimmer a celý systém by měl být na zimu kompletně vypuštěn. Mimo potrubí spojující filtrační soupravu a guli na dně jezírka. Zazimování jezírka je nezbytnou součástí kompletní péče.

Rozdíl mezi koupacím a okrasným jezírkem

Často se setkáváme s dotazem našich zákazníků, jaký je rozdíl mezi koupacím a okrasným jezírkem.

Již z názvu je patrné, že koupací jezírka slouží nejen pro potěchu oka, ale mají i praktický užitek a umožňují svým majitelům příjemné osvěžení v letních dnech, ochlazení při saunování nebo otužování v zimních měsících.

Hlavní rozdíly najdeme dva. Tím prvním a zásadním rozdílem je, že u koupacího jezírka musíme již při samotné výstavbě uzpůsobit tvar tak, aby byl pro své uživatele co nejpříjemnější, aby pohodlně a hlavně bezpečně sloužilo k jejich odpočinku. Vstup do jezírka musí být bezpečný pro všechny uživatele, od těch nejmenších po největší. Je třeba myslet na to, že jezírko budou využívat i děti a senioři. Druhým rozdílem jsou použité technologie. U koupacího jezírka klade legislativa vysoké nároky na bezpečnost všech elektrických zařízení, které jsou součástí. Kabely od čerpadel nesmějí být umístěny v šachtě mimo samotné jezírko, případné osvětlení musí mít tzv. bezpečné napětí a při koupání by nemělo být používáno žádné zařízení na 220V, např. vysavače. U okrasného jezírka naopak mohou být elektrická zařízení nainstalována v samotném jezírku. Předpokládá se zde výskyt osob.

 
 

Okrasná jezírka

Okrasná jezírka

Rozjímejte v prostředí plném netradičních vizuálních vjemů.

Koupací jezírka

Koupací jezírka

Buďte v kontaktu s vodním živlem, mějte svůj vlastní vodní svět.

Jezírka 2019

Jezírka 2019

Jezírka 2019

Jezírka 2019

Fotka 17

Fotka 16

Zaujaly vás koupací a okrasná jezírka? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Kategorie e-shopu

Doporučené produkty


Staňte se našimi fanoušky na Facebooku

Odebírejte náš Youtube kanál:


Jsme členy profesních organizací:© 2022, OK ZAHRADY s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑