Soukromé zahrady

Realizace soukromých zahradJedinečnost zahrady tvoří vždy myšlenka, která odlišuje tu Vaši zahradu od ostatních. Zahrada je krajinou uvnitř města. Stejně jako je park důležitý pro město, měla by Vaše zahrada být důležitá pro Vás.

Tvořit zahradu bez projektu, by bylo totiž to samé, jako stavět dům bez projektanta. Tak by se dala shrnout podstata zahradní projekce.

Jaký typ zahrady si vybrat?

Tento aspekt se odrazí zejména v plánovaných kombinacích dřevin, trvalek, ale i technických prvků, které podle Vašeho přání budou utvářet zahradu formální, moderní, přírodní, nebo venkovskou.

Při tvorbě okrasné zahrady je nejdůležitější správná volba rostlin. Je potřeba vybrat rostliny podle stanovištních a světelných nároků, podle termínu kvetení, barvy květů a plodů, popř. listů. Důležité je vědět, které rostliny se do výsadby nejvíce hodí a jakých rozměrů budou v průběhu let dosahovat. S těmito otázkami Vám nejlépe poradí naši projektanti či promovaní zahradníci.

S projektem získáte nejenom návrh zahrady, ale i budoucí tvář místa, vizitku svého domova.

Formální zahrada

Architektonická, neboli geometrická zahrada vycházející z tvarosloví domu a pozemku, využívá formy architektury. Tyto trendy přenáší lineární záměr i mimo dům. Architektonické zahrady byly zřizovány již ve starém Egyptě. Vycházelo se z pravoúhlého nebo čtvercového tvaru pozemku a zahrada byla osově nasměrována na obytnou budovu. Stejně jako ve Francouzských a části Italských zahrad.

Moderní zahrada

Ve většině případů vychází z typu formální zahrady, ale na rozdíl od té používá zejména nové technologie, materiály a není svázána žádnými pravidly, které určují osové uspořádání.

Venkovská zahrada

Často zaměňována se zahradou užitkovou, ale nemělo by tomu tak být. I v zahradách našich babiček měla své významné místo okrasná část. Kde se vyskytovaly charakteristické kvetoucí rostliny a ovocné dřeviny.

Přírodní zahrada

Řídí se několika podstatnými pravidly, ale tím nejdůležitějším je použití přírodě podobných druhů dřevin i bylin. Takováto zahrada v člověku vytváří pocit iluze, že je v přírodě.

Tématické zahrady

Zabývají se vždy konkrétními požadavky. Takovými zahradami jsou například terapeutické, výukové, vodní, květinové apod.

Tento výčet typů zahrad Vám může pomoci, kterým směrem se vydat při navrhování právě Vaší zahrady.

Máte zájem o vyprojektování zahrady? Napište nám.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Kategorie e-shopu

Doporučené produkty


Staňte se našimi fanoušky na Facebooku

Odebírejte náš Youtube kanál:


Jsme členy profesních organizací:© 2022, OK ZAHRADY s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑